© Rootsville.eu

Van Morrison (N-Irl)
tiltle: Somebody Tried To Sell Me A Bridge
music: Blues
release date: 2026
info band: Van Morrison

© Rootsville 2026


Je zou je gaan afvragen wanneer hij er nog de tijd voor heeft want na zijn talrijke concerten heeft Van Morrison nog eens de tijd gevonden om een nieuw album op te nemen. Voor deze 'Somebody Tried To Sell Me A Bridge' ging hij samenwerken met nog enkele youngsters als Buddy Guy, Elvin Bishop en Taj Mahal en kwamen zo tot een resultaat van 20 nummers op dit album.

Na het succes van zijn veelgeprezen album Remembering Now – dat de top 10 bereikte en alom geprezen werd – is Van Morrison terug met een gedurfde nieuwe release. Zijn aankomende album, Somebody Tried To Sell Me A Bridge, markeert een zelfverzekerde terugkeer naar de klanken en tradities die een groot deel van zijn muzikale identiteit hebben gevormd. H

ij brengt een eerbetoon aan de legendes die het bluesgenre hebben gedefinieerd met frisse interpretaties van klassiekers die beroemd zijn gemaakt door B.B. King, Buddy Guy, Leadbelly en anderen. Somebody Tried To Sell Me A Bridge biedt een bezielde, ongefilterde blueservaring van een artiest wiens band met het genre diep geworteld is. Het album combineert Morrisons kenmerkende rauwe stem en lyriek met de onmiskenbare emotionele lading van klassieke blues, wat resulteert in een collectie die zowel tijdloos als intens levendig aanvoelt.

Een opvallend kenmerk van het album is de buitengewone lijst van samenwerkende artiesten. Morrison wordt vergezeld door enkele van de meest gerespecteerde figuren in de moderne blues, waaronder Taj Mahal, Buddy Guy, Elvin Bishop en zijn jarenlange muzikale partner John Allair, samen met andere vaste medewerkers zoals David Hayes, Bobby Ruggerio, Mitch Woods (bekend van "Friends Along The Way"), Anthony Paule, leider van het Anthony Paule Soul Orchestra, en de befaamde drummer Larry Vann. Hun gezamenlijke bijdragen geven de plaat diepte, karakter en authenticiteit, waarbij ieder zijn eigen kenmerkende draai geeft aan Morrisons visie. De opnames vonden plaats in Studio D in Sausalito, Californië, en de geluidstechniek werd verzorgd door Jim Stern, een vaste medewerker van Morrison, en Ben McAuley.

Toch een lekker luisterend album met veelal oudere nummers als 'Kidney Stew' van Eddy 'Cleanhead' Vinson, 'Snatch It Back and Hold It' van Junior Wells en shuffles als 'Can't Help Myself', het altijd wel aangename 'I'm Ready', de prachtige ballads 'Loving Memories' en een tearjerker als '(Go To The) High Place In Your Mind' het Rumba gevoelige 'Social Climbing Scene' en zo ook als afsluiter 'Rock Me Baby'.

 

tracks:

01. Kidney Stew Blues (3:45)
02. King For A Day Blues (3:46)
03. Snatch It Back And Hold It (3:58)
04. Deep Blue Sea (Feat. Elvin Bishop) (4:18)
05. Ain't That A Shame (3:27)
06. Madame Butterfly Blues (Feat. Elvin Bishop) (5:47)
07. Can't Help Myself (Feat. Taj Mahal) (3:42)
08. Betty And Dupree (Feat. Taj Mahal) (4:59)
09. Delia's Gone (3:20)
10. On A Monday (3:21)
11. Monte Carlo Blues (2:54)
12. When It's Love Time (Feat. Elvin Bishop) (2:58)
13. Loving Memories (Feat. Elvin Bishop) (4:31)
14. Play The Honky Tonk (Feat. Elvin Bishop) (3:50)
15. (Go To The) High Place In Your Mind (Feat. John Allair) (3:53)
16. Social Climbing Scene (3:43)
17. Somebody Tried To Sell Me A Bridge (4:01)
18. You're The One (Feat. Elvin Bishop) (4:25)
19. I'm Ready (Feat. Buddy Guy) (3:29)
20. Rock Me Baby (Feat. Buddy Guy) (5:32)